Kdo je to Loutkovodič ?

Loutkovodiči jsou lidé tahající za provázky, na nichž vodí viditelné loutky, na které dopadají světla reflektorů resp. pozornosti veřejnosti, zatímco sami jsou před zraky diváků skryti.

Někteří loutkovodiči jsou částečně viditelní, avšak jejich provázky přesto nejdou vidět. Jsou to loutkovodiči, kteří jsou sami přivázání na neviditelných provázcích a které ovládají další loutkovodiči, kteří však nejsou vůbec vidět ani slyšet a vše ovládají z úplné temnoty.

„Loutkovodič“ je součástí Encyklopedie dezolátů

aktualizováno 21. 1. 2024

Loutkovodič - jak to vidí Milan?

Kdybychom si to chtěli názorně ilustrovat, tak marionetou (loutkou) je například místní prezident či místní premiér, od nichž provázek vede k loutkovodičům, kteří mohou být částečně nebo úplně viditelní. Jako třeba v našem případě pan Kolář. Provázky však vedou i k dalším loutkovodičům, kteří jsou taktéž částečně viditelní, např. Klaus Schwab, George Soros, Henry Kissinger nebo americký velvyslanec v Praze.

Od těchto mezi úrovňových loutkovodičů vedou provázky k nejvyšším strukturám řízení, které již nejsou ani viditelné ani známé.

Nejvyššími patry řízení těchto destrukčních procesů jsou osoby, které jsou členy Commité 300 apod. Jsou to jsou to entity, které si hrají na správce planety, ačkoliv planetu ani nespravují k dobru planety, ani jejích obyvatel. Ale ke svému vlastnímu prospěchu. Majetek všech si přisvojují pro sebe sama.

Například tak jako správcové domu a trůnu v trilogii Pán prstenů v království Gondor, kteří odmítali svou poslušnost vůči královskému rodu (tedy vůči Aragornovi).

Loutkovodič - co na to říká Michal?

V politice to platí víc než kde jinde. Čím větší moc, tím výše postavený loutkovodič. Za vším hledej peníze.

Líbí se mi také názvosloví z definice slova „Marioneta“ z Wikipedie, kdy je loutkovodič (loutkář) nazýván velmi trefně manipulátorem:

Marioneta je loutka ovládaná shora tenkými provázky. Loutkář, který ovládá marionetu, se nazývá manipulátor. Manipulátoři jsou buďto skryti či odhaleni publiku, používají vertikální nebo horizontální řídící páku, která může nabývat různých forem. Marionety se užívají při divadelních představeních, na jevištích, ve filmu či televizních inscenacích.

Obyčejnému člověku naprosto uniká, kdo kde tahá za jaké nitky a koho si vodí, jak potřebuje. A upřímně si myslím, že mnohé loutky, tedy v našem případě vrcholní (i místní) politici, vůbec tuší, jak užitečnými idioty se stali.

Je snazší lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni.
– Mark Twain

Články označené „Loutkovodič“

Postupně přidáváme další články a informace. Chcete-li se podílet na rozvoji Encyklopedie dezolátů, napište nám.

Dezolátoviny e-mailem

Jste připraveni na vzestup vědomí a spojení českého národa s námi, dezoláty? Svobodnou cestu odvahy, laskavosti i naděje? Nenechte si ujít novinky a připojte se.

A teď se mrkněte do své e-mailové schránky a svůj e-mail potvrďte.

Pin It on Pinterest

Share This