Podcast #2024/4: Dopaminová past technologií

05.03.2024 | Život, Psychologie

Technologie mohou být dobrým sluhou, ale také zlým pánem. Dětem chybí trpělivost, zato si vybudovaly „drogovou závislost“ téměř soustavným přísunem dopaminu.

  • Technologie nám berou čas, přitom jej mají šetřit a usnadňovat život.
  • Na všechno existují aplikace do mobilu
  • Máme historicky nejvíc dostupných možných informací, které nás však zahlcují
  • Využívejme aplikace k vlastnímu seberozvoji, třeba učení jazyků
  • V rámci usnadňování si života technologiemi přicházíme o svobodu
  • Na všechno pilulky nestačí
  • Doba je povrchní, můžeme to změnit
  • Naučme se pochválit

Omlouváme se a kvalitu zvuku, která zaostává , ale nahráváme i na cestách a při práci, občas tam jsou slyšet sanitky, občas se nám chovají mikrofony nepředloženě a přebuzeně.

Video z filmu Oni žijí (r. 1988) – v čase 31:45 je část filmu ohledně vidění světa speciálními brýlemi, o níž se v podcastu zmiňoval Milan.

Ukázky z filmu v obrázcích:

Autor: Michal Dušek

Milan GT Gabriel: Michal je pravý Čech se srdcem na pravém místě. Respektive na dvou místech - ve své hrudi a ve svých dlaních, které má vždy připravené k přátelské pomoci i obejmutí. Profesně je IT specialista a kreativec, jak říká on: nápadník 🙂 A zatímco kreativa a filozofický základ dezolátů na drátě jsou naší společnou záležitostí, on-line část projektu po technické stránce je z 99 % jeho zásluhou. Bez Michalových komplexních zkušeností s online projekty by dezoláti na drátě nevznikl. Je skvělé mít někoho, s kým si člověk může rozumět ideově a přitom tak schopného, že dokáže tyto myšlenky a nápady dostat do reality online i offline. Díky Ti, Míšo, je s Tebou radost spolupracovat.

Rubriky

Podcast #2024/5: Spoofing – zneužívání telefonních čísel k podvodům

Věděli jste, že i vaše telefonní číslo může někde někdo zneužívat k podvodům a vydávat se za vás? Máte pocit, že telefoní číslo je pouze vaše? Byli jste si jisti, že i když máte svůj telefon vždy při sobě, tak nikdo naše číslo nemůže používat? Vyvedeme vás z omylu a mylného předpokladu…

Buď příjemný a milý ve tváři…

„Buď příjemný a milý ve tváři, vlídný a zdvořilý ve způsobech, přívětivý a pravdomluvný ústy, vroucí a upřímný srdcem. Miluj a tak milován budeš.“ – Jan Amos Komenský

Dezolátoviny e-mailem

Jste připraveni na vzestup vědomí a spojení českého národa s námi, dezoláty? Svobodnou cestu odvahy, laskavosti i naděje? Nenechte si ujít novinky a připojte se.

A teď se mrkněte do své e-mailové schránky a svůj e-mail potvrďte.

Pin It on Pinterest

Share This